Παρασκευή, 13 Ιουλίου 2018

Η κλήρωση του Basketball Champions League


Πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Γενεύη η κλήρωση των ομίλων του Basketball Champions League.
AEK, Άρης, ΠΑΟΚ και Προμηθέας Πάτρας έμαθαν τους αντιπάλους τους στην προκριματική φάση (Άρης) και στην κανονική περίοδο (ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Προμηθέας Πάτρας).
Ο Άρης κληρώθηκε στον Α’ Προκριματικό Γύρο με την Ντιναμό Τυφλίδας από την Γεωργία. Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε στον Β’ Όμιλο όπου βρίσκονται ακόμη οι Ουμάνα Ρέγερ Βενέτσια, Ιμπεροστάρ Τενερίφε, Οπάβα, Χάποελ Χολόν, Τέλεκομ Μπον, Νικητής 20, Νικητής 19. Η ΑΕΚ κληρώθηκε στον Γ’ Όμιλο με Μπάμπεργκ, Νίμπουρκ, Ντιζόν, Χάποελ Ιερουσαλήμ, Φουενλαμπράδα, Εσκίσεχιρ, Νικητής 22. Ο Προμηθέας Πάτρας θα αγωνιστεί στον Δ’ Όμιλο με τις Κλαϊπέντα Νεπτούνας, Μπεσίκτας, Στρασμπούργκ, Βίρτους Μπολόνια, Ολίμπια Λουμπλιάνα, Οστάνδη, Νικητής 24.
Α’ Προκριματικός Γύρος (20/9-22/9)
1.Λέστερ Ράιντερς-Μπάκεν Μπέαρς
2.Φριμπούργκ Ολιμπίκ-Αβτοντόρ Σάρατοφ
3.ΑΕΚ Λάρνακας-Αντβέρπ
4.Ντιναμό Τυφλίδας-Άρης
5.Νόρκεπινγκ-Εστουδιάντες
6.Καρχού-Οράντεα
7.Καντού-Τσολνόκι
8.Χάποελ Τελ Αβίβ-Σπίρου Σαρλερουά
9.Σιαουλιάι-Λουκόιλ
10.Τόρουν-Τμόκι Μινσκ
11.Πόρτο-Νίζνι Νόβγκοροντ
12.Σίγκαλ Πρίστινα-Ντόναρ Γκρόνιγκεν
Β’ Προκριματικός Γύρος (25/9-28/9)
13. Νικητής 7 (Καντού-Τσολνόκι)-Νικητής 3 (ΑΕΚ Λάρνακας-Αντβέρπ)
14.Νικητής 10 (Τόρουν-Τσμόκι Μινσκ)-Νικητής 5 (Νόρκεπινγκ-Εστουδιάντες)
15.Νικητής 9 (Σιαουλιάι-Λουκόιλ)-Νικητής 6 (Καρχού-Οραντέα)
16.Νικητής 8 (Χάποελ Τελ Αβίβ-Σπίρου Σαρλερουά)-Νικητής 1 (Λέστερ Ράιντερ-Μπάκεν Μπέαρς)
17.Νικητής 11 (Πόρτο-Νίζνι Νόβγκοροντ)-Νικητής 4 (Ντιναμό Τυφλίδας-Άρης)
18.Νικητής 12 (Σίγκαλ Πρίστινα-Ντόναρ Γκρόνινγκεν)-Νικητής 2 (Φριμπούρκ-Άβτοντορ Σάρατοφ)
Γ’ Προκριματικός Γύρος (1/10-4/10)
19.Νικητής 18-Σακάρια
20.Νικητής 15-Ναντέρ 92
21.Νικητής 16-Μούρθια
22.Νικητής 13-Λιετκαμπέλις
23.Νικητής 17-Παρντουμπίτσε
24.Νικητής 14-Μπαϊρόιτ
Κανονική Περίοδος
Α’ Όμιλος
Ρίζεν Λούντβιχσμπουργκ
Μπάνβιτ
Αβελίνο
Βέντσπιλς
ΛεΜαν
Ανβίλ Βλότσλαβεκ
Νικητής 21
Νικητής 23
Β’ Όμιλος
Ουμάνα Ρέγερ Βενέτσια
ΠΑΟΚ
Ιμπεροστάρ Τενερίφε
Οπάβα
Χάποελ Χολόν
Τέλεκομ Μπον
Νικητής 20
Νικητής 19
Γ’ Όμιλος
Μπάμπεργκ
Νίμπουρκ
ΑΕΚ
Ντιζόν
Χάποελ Ιερουσαλήμ
Φουενλαμπράδα
Εσκίσεχιρ
Νικητής 22
Δ’ Όμιλος
Κλαϊπέντα Νεπτούνας
Μπεσίκτας
Στρασμπούργκ
Βίρτους Μπολόνια
Ολίμπια Λουμπλιάνα
Προμηθέας Πάτρας
Οστάνδη
Νικητής 24
www.basket.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου